ברקזיט ומעמד המע"מ של יאכטות בשנת 2021

מאמר מאתר ANCASTA סוכנות למכירת יאכטות

תורגם ע"י יובל הררי בתאריך 19/12/2020

Brexit and the VAT status of yachts into 2021

אנו מקווים שהתמודדתם בהצלחה עם האתגרים של שנת 2020, והמאמר מעביר את המידע בנושא הברקזיט ביחס למצב המע"מ של סירות.

"אנקסטה" עבדה קשה על מנת להבין ולפרש את הכללים העשויים לחול עד שנת 2021 ומטרת מאמר זה היא לשתף אתכם במה שאנו יודעים עד כה.

מכריע בנושא זה הם הוראות בקשר לסחורות שהוחזרו, אשר אפשרו לספינה ששולם עליה מע"מ בעבר ויוצאה מבריטניה או האיחוד האירופי עשויה לזכות בפתור ממע"מ אם היא:

  • יובאה חזרה לבריטניה תוך 3 שנים מיצואה מבריטניה או האיחוד האירופי
  • יובאה על ידי האדם שייצא אותה מבריטניה או האיחוד האירופי
  • עברו לא יותר מתיקונים שוטפים מחוץ לבריטניה ולאיחוד האירופי שלא העלו את ערכה

שלטונות המס בבריטניה מודעים לכך שמספר ספינות ששולם עליהם מע"מ עזבו את בריטניה ונמצאות באיחוד האירופי במשך זמן רב יותר משלוש שנים. לכן הם מאפשרים תקופת הארכה של שנה עד 31 בדצמבר 2021 לאותן סירות לחזור לבריטניה ולשמור על מעמדן בתשלום מע"מ בתנאי:

  • הסירה הייתה בעבר בבריטניה כך שהיא תיחשב ליצוא בתאריך היציאה מבריטניה,
  • עליה לחזור לבריטניה תוך שנה תחת אותה בעלות שהיא עזבה מבלי שעברה עבודות שיפוץ מקיפות.

מטבע הדברים, סירות שבבעלות תושבי בריטניה, אשר משולמות במע"מ ונמצאות במימי בריטניה בשעה 23:00 ביום חמישי, 31 בדצמבר 2020, יחשבו ששולם עליהן מע"מ בבריטניה. מומלץ בחום ליצור קשר עם המרינה או מנהל הנמל שלך ולקבל אישור בכתב לכך שהסירה שלך הייתה בשלב זה בבריטניה.

לידיעתכם, במידה וסירות אלה יימכרו בבריטניה לאחר מכן, הן ישמרו על המעמד ששולם במע"מ בבריטניה, אך ככל הנראה, לא ייחשבו כמע"מ ששולם באיחוד האירופי.

אף על פי כן, כפי שקורה כיום, סירות בבעלות תושבי בריטניה מקבלות אישור כניסה זמנית למי האיחוד האירופי להפליג להנאתם או לבילוים לתקופות של עד 18 חודשים בכל פעם בכפוף לתקנות המקומיות החלות באותה עת על ידי רשויות האיחוד האירופי

על כל בעלי הסירות להעריך אם זה הכי טוב שהסירות שלהם יישארו באיחוד האירופי, במיוחד אם יש סיכוי גבוה יותר שיימכרו באיחוד האירופי, או להחזיר אותן לבריטניה במסגרת ההקלה של השנה הנוספת אם השוק בבריטניה טוב יותר למכירה חוזרת שלהם.

לסיום, כלי שייט ששולם עליו מע"מ של האיחוד האירופי / בריטניה והחליף ידיים במהלך שהותו באיחוד האירופי, לא יזכה לשנת הזיכוי מ- HMRC מכיוון שהוא לא יוכל לעמוד בדרישה לחזרה לבריטניה באותה בעלות.

כמו תמיד תקנות אלה נבדקות כל העת על ידי רשויות המס בבריטניה ועשויות להשתנות, לכן קבל ייעוץ מס משלך, שכן כל מצב שונה, אך אם ברצונך לדון במכירת הסירה שלך, מתווכים של אנקסטה תמיד עומדים לרשותך בכל מקום בו סירה נמצאת.

תורגם ע"י יובל הררי בתאריך 19/12/2020

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *