בדיקה ראשונית עצמית לפני קנייה

סקר עצמי: מבט על יאכטה לפני שהשמאי המקצועי מגיע
האם אתה יודע מה לחפש בסקר עצמי של יאכטה אתה עומד לקנות?

אם אתה הולך להוציא כסף רציני לקנות סירה החלום שלך, אתה בוודאי רוצה מודד מקצועי להעיף מבט (ראה 10 דברים שאתה צריך לדעת על סקר ימי). אבל שכירת מודד מייצג השקעה בפני עצמה, ויש הרבה מה שאתה יכול ללמוד על יאכטה על ידי ביצוע סקר עצמי, קודם. כדי למנוע הפתעות, אתה יכול להתחיל על ידי כמה שיעורי הבית קריאה סירה ביקורות, לחלץ מידע מתוך חדרי צ'אט באתר, ולדבר עם חברים הסירה ידע. המחקר שלך צריך, עם זאת, כוללים גם בדיקה dockside יסודית המשפט הים של הסירה או סירות אתה שוקל. אתה צריך להיות המבקר הכי קשה. אמון העיניים שלך, האינסטינקטים שלך ואת הניסיון שלך. כאשר יש ספק, לשאול שאלות, לחפור עמוק ולא להשאיר דברים במקרה.boat for saleבדוק יאכטה זו בדיקה מקרוב עכשיו, לפני הבאת המקצוענים.

אני כבר נבדק סירות במשך יותר מ -10 שנים, אז עשיתי את החלק שלי של בדיקות אל-שטרן. אני אתאר את האזורים, הציוד והרכיבים שזקוקים לתשומת לבכם, כגון המאפיינים של תיבות עוגן ותשתיות שחייה נאותות, נראות גלגלים, נגישות למכונות ועוד. אז אני אקח אותך על המים ולזהות את התכונות שאני מחפש ב יאכטה, בכושר תוכנן ופונקציונלית מהורהר.

בהתאם לגודל ולסגנון של הסירה, הבדיקה משפט הים צריך להימשך שלוש עד חמש שעות. להביא יחד פנס קטן, סרט מדידה דרך לתעד את העבודה שלך (מחברת, מקליט קול, מצלמה, וכו '). סירות עם מנועים המיוצרים מ -2000 על צריכה להיות מצוידת בממד של קסדה המצביע על קצב שריפת דלק בגלונים לשעה. מערכות מנוע המקושרות ל- GPS יכולות לספק נתוני קילומטראז '. מניסיוני, מידע זה שנוצר על ידי המחשב הוכיח כיאות כאשר הוא מתאים עם מטרים דלק עזר, כגון יחידות FloScan.

לאחר השלמת ההערכה שלך, אתה צריך לשכור מודד מוסמך ביסודיות לעבור על הסירה. המודד, בין היתר, יכול לבדוק את הגוף עבור שלמות מבנית, לזהות בעיות חשמל ולוודא הסירה עומדת בתקנים התעשייה מפרטים חוף משמר. אני ממליץ להשתמש בסירה קונים גם לשכור טכנאי לבדוק ולהפעיל את המנוע (ים) ולבדוק דחיסה.

חרטום

אני אוהב להתחיל בחרטום ולעבוד אחורה. אני בודק את ארון העוגן קודם. זה צריך להיות גדול מספיק כדי להחזיק את הגודל המתאים וו מספיק לרכוב בבטחה עוגן. כאשר הפתוח, הפתח אינו אמור להפריע לגישה לקרקע. ואת הארונית צריך לנקז ישירות החוצה. אשראי נוסף הולך לנוכחות של washdown בארונית, אז אתה לא צריך לגרור סביב עוגן בוצי.

Azimut 55S bow

חרטום המיועד לשימוש בעת ההפלגה צריך את אמצעי בטיחות נאותים, כמו מעקה בטיחות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toekicks, מעקות, מסילות הסיפון ואת מסילות קשת לשפר באופן משמעותי את האיזון ואת הביטחון הכללי. סירות רבות משלבות הרים עבור ו / או כמה ישיבה קשת. Foredeck ו סיפון השלבים צעדים יכול להיות מעידה סיכונים, אז זה חכם לציין אזורים כגון זה. חפש נקודות מעד, ולוודא שהן מאובזרות כראוי עם ידיות.

על סירות שיוט עם בקתות קדימה, לחפש חפיסות בצד רחב יחסית (שמונה אינץ 'או יותר), רכבת highbow (הסירה האמריקנית ואת מועצת יאכטה ממליץ 24 אינץ' מינימום), ומעקות לאורך hardtop או מבנה העל. אם הגישה קדימה היא דרך הליכון הקדמי של השמשה הקדמית, המעבר צריך להיות צעדים גדולים מכוסה עם החלקה ו מעקה כדי לעזור לך לעבור. אתה רוצה רכבת חסון עם מעט פלקס והוא צריך להיות inboard של rubrail כדי למנוע נזק מעגלות pilings או מבנים מוצקים אחרים.

ירכתיים

עומק תא הטייס ישתנה בהתאם לתכנון הסירה ולמטרה. הצדדים התחתונים (24 אינץ 'או פחות) לאפשר anglers בקלות רבה יותר ללכוד שלהם לתפוס, וכן סירות עם צדדים גבוהים לעשות עבודה טובה יותר של מניעת לך ליפול החוצה.

רוב הסירות בנויים עם תא הטייס self-bailing, אבל לוודא שזה עובד כפי שפורסם. נהגתי להציף את הסיפון בכוונה כדי לבדוק את יכולות הניקוז של הסירה, ובמקרה של ספינות ספורט, שבדרך כלל חוזרות אל תוך הים בזמן רודפות דגים פלאגיים, על ידי נסיגה חזקה עד שהמים עלו על הטרנסום – קצת קיצוניים אבל יעילים.

עם scuppers, גדול יותר הוא טוב ומיקום עושה את ההבדל. כמה scuppers רכוב אנכית ממוקמים סנטימטר או יותר מעל משטח הסיפון של הסיפון או רמת הביוב, המאפשר מים שלולית. אין בעיות פודינג עם scuppers כי הם רכוב אופקית והם סומק עם משטח ניקוז.

לשחות פלטפורמות העלייה למטוס צריך להיות חופשי של סוליות בולטות וחומרה שעלולה לפגוע ברגליים, shins וכן הלאה. על סירות sterndrive, הפלטפורמה צריכה להאריך מעבר לכונן ולתמיכה – גם כאשר יחידת התחתונה הוא trimmed למעלה – כדי למנוע פגיעה. גם את האינטרסים של בטיחות, עיצוב סולם צריך לאפשר לשחין לפרוס אותו מן המים. ואתה רוצה את הסולם להיות מרוחקים החוצה הרחק מן התומך ככל האפשר. סולמות המשתרעים כך שלפחות שני צעדים נמצאים במים קל יותר לטפס מאשר אלה עם שלב אחד שקוע. וכמה סולמות צרים מדי, מה שהופך אותם מביכים לטפס. האם יש מעקה ליד סולם השחייה? האם פלטפורמת השחיה מצופה בחלקה לא מחליקה? התשובה לשתי השאלות האלה צריכה להיות חיובית.

גישה למנועים ומערכות

engineroom maintenance

גישה קלה לנקודות תחזוקה בתוך המעגל היא שיקול חשוב.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hatch כדי לגשת למנוע או ציוד מכני אחר צריך להיות אטום למים. אם המים מגיעים לרכיבים האלה, הם עלולים לשאוב. Hatch צריך להיות גדול מספיק כדי לגשת מפרידי דלק / מים, שמן מנוע מסננים דלק, משאבות bilge ומתגים משאבה, seacocks וסוללות. ודא הסוללות מאובטחות מותקן גבוה מן המים bilege. תיבות הסוללה צריך להיות מאוורר כראוי את המסופים החיוביים צריך להיות מכוסה. זה מועיל כאשר צינורות, שסתומים ו seacocks הם שכותרתו, וכאשר bilge הוא צבוע לבן כדי להאיר את האזור עבור חשיפה טובה יותר.

רכיבי זה צריך להיות נגיש על הלוח ואת סירות גדול יותר כוללים מסנני מים גולמיים, ממירים גנרטורים, כמו גם שמן מילוי של שמן, מסנן, dipstick, מצתים וכו 'צריך להיות סולם או צעד כדי לגשת חדר מנוע פלטפורמה שטוחה עם המתיחה לעמוד על בזמן שאתה עובד. חדר המכונות צריך להיות מואר היטב. סירות גדול יותר יכול להיות גם פתחי יום עבור עבודות תחזוקה מהירה, כגון נוזלים ברמת העליונה- offs ובדיקות ברמת השמן.

ודא אביזרי דלק מיכל נגישים. שאל את הברוקר אם הסיפון או גוף היה צריך להיות לחתוך אם הטנק היה צריך להיות מוסר לתיקון או החלפה.

עמדת נהיגה

כשהייתי כותב ביקורות סירה, נתקלתי באחד הטעויות הגרוע ביותר שראיתי אי פעם. הסירה היתה מעגל הליכה עם כובע קשיח וכובע צדדי. כשעמדתי ליד ההגה, קופסת ארונות שהודבקה אל תוך האספלט היתה נועצת בי מבט, סנטימטרים ספורים מהאף. אף אחד לא גבוה יותר מ 5 מטר יכול טייס סירה זו בעת שעמד. אתה אמור להיות מסוגל לנהוג בסירה בנוחות בעת שעמד או יושב. למעשה, העמידה עשויה להיות נחוצה בעת שנסע כמה סירות בים סוער.

על משפט הים שלך, נסה את שתי עמדות במהירויות שונות. שאל את עצמך את הדברים הבאים: האם קווי הראייה ברורים לכל הכיוונים? האם מדדי המנוע, GPS, מכ"ם ותצוגות ניווט אחרות קריאות? האם משהו חוסם את תצוגת המצפן? האם השמשה הקדמית מבטלת את הנראות? (רקע רקע כהה מגביל את הבוהק). האם הקרן נפרדת מהמתגים והלחצנים האחרים לצורך זיהוי מהיר ושימוש? האם יש מספיק מקום או יותר מדי בין מושב ההגה לבין ההגה? האם המושב מתכוונן (למעלה ולמטה, קדימה ואחורה)? האם המגבים של השמשה הקדמית פועלים וכיצד הם מכסים את האזורים שבהם תסתכלו במהירויות שונות? האם בן הזוג השני יהיה מסוגל לנהוג בסירה במקרה חירום?

Boatbuilders יש שיפור עיצוב ההגה ואת ארגונומיה במהלך העשור האחרון או כך. לדוגמה, קווי ראייה טובים יותר. בעבר, בוני רבים של סיירות אקספרס השתמשו פלסטיק ברור הכנס (המצורפת באמצעות snaps ו zippers) כדי למלא את הפער בין השמשה הקדמית ואת hardtop. הפלסטיק השתבש בסופו של דבר ונעשה מקומט, מעכב את הנראות.

זכור לבדוק את הגישה חוטי ההגה שולט. חפש חיווט (או פח מצופה) חיווט, אשר מתנגד קורוזיה. ההתקנה צריכה להיות מסודרת ומסודרת. יש לכסות מסופים חשמליים כלשהם. כמו כן, לברר אם יש מובנית חיווט chases עבור ציוד עזר אתה יכול להוסיף, כגון סאונד עומק או כנפיים.

תאי מגורים

על סירה שיט, לחשוב על איך אתה ובני משפחתך ישתמשו בתא. לשחק בבית. אם אתם מתכננים לבשל הרבה, בחנו את המטבחון מקרוב. האם יש מספיק מקום נגד להכין כריכים? האם יש משטחי הדלפק ו gimbals stovetop? האם דלת הדלת נועל את הנעילה? האם הכיור גדול מספיק? האם יש מספיק stowage? האם יש מספיק מקום בין הסלון לבין הספה כדי להתאים את הצוות הגדול ביותר שלך?

galley maritimo yachts

גודלי גודל outfitting הוא גורם חשוב, עבור סיירות רבות.

 

 

 

 

 

 

 

צריך להיות מעקות לאורך המדרגות companionway. בדוק את כמות headroom מתחת הסיפון – בתא, במטבח, בראש. ודא כי דרגשים גדולים מספיק כדי לישון בנוחות וניתן לגשת ללא מאבק.

עם מעט אור טבעי, בקתות יכול להרגיש כמו מערות, כדי לוודא שיש מספיק פנסים ו בוקעים. והם צריכים להיות מסכי אוורור. על לוח ההפצה החשמלי להיות סגור כך שילדים לא יוכלו לשחק עם המתגים. הפאנל צריך להיות נגיש בקלות מן הסיפון ההגה, כמו גם את התא.

אם אתה מסתכל על סירה עם הרבה עץ מתחת, לבדוק את נגרות ואת הביצוע הכולל.

מבנה ובנייה

 

גלה אילו חומרים ושיטות שימשו כדי לבנות את הסירה. האם את הגג ואת הסיפונים זכוכית מוצק או cored? האם חומר coring יד הניח או עושה את הקבלן להשתמש בתהליך מתקדם יותר, כגון עירוי שרף או ואקום bagging? יש יותר מקום לטעות הקשר בין עורות הליבה פיברגלס בתהליך יד layup, על פי המומחים.

כמו כן, לשאול אם חומר הליבה הוא נסוג משם באזורים באמצעות גוף והחליפו פיברגלס או סוג אחר של חומר מרוכב. אתה לא רוצה ברגים או ברגים חודר הליבה – הליבה רטוב מוביל לבעיות.

מעיל עור וינילסטר יגן מפני blistering טוב יותר מאשר פוליאסטר, למרות שרפים פוליאסטר הם באיכות גבוהה בימים אלה. High-end בוני לעתים קרובות להשתמש שרף אפוקסי.

שאלות בנייה אחרות: האם את גוף אל הסיפון המשותף מלוכדות ו / או דרך- bolted עבור כוח מקסימלית ועמידות? האם החומרה דרך- bolted? אם העץ משמש מבנית, הוא מלא במארז?

ניסוי ים

עם השלמת הבדיקה, הצעד הבא הוא לשים את הסירה דרך צעדים על המים.

הדבר הראשון שאני עושה הוא לבדוק עלייה מופרזת קשת על האצה. בעת שישב ליד ההגה, ועם כרטיסיות לקצץ השקוע לחלוטין את הכוננים למטה, אגרוף המצערות. הקשת לא צריכה לחסום את התצוגה של האופק, גם אם אתה יושב.

מצא מהירות שיוט נוח לבדוק את sightlines. על קונסולת מרכז, מסגור hardtop עלול לעכב את התצוגה שלך. על סירה מפורשת, קשת המכ"ם עלולה לחסום את הנראות. על סירה של סירים, החלונות עשויים להיות קטנים מדי או שהרוחב רחב מדי.

בחר יום עבור המשפט הים שלך כאשר הים הם קצת מחוספס, לא בטוח, אבל מאתגר עבור הסירה. אני מפעיל את הסירה במהירויות שיוט לכל הכיוונים כדי לראות איך זה מתנהג. ודא את כרטיסיות לקצץ הם גדולים מספיק כדי לעשות את העבודה שלהם. במצב למטה, את הכרטיסיות צריך לדחוף את שטרן למעלה ואת קשת למטה. זה עוזר לרכך את הנסיעה בים בראש. עם אחד הכרטיסייה למעלה והשני למטה, הסירה צריכה לעקוף לנמל או ימינה. זה מפצה על חלוקת משקל שווה.

גלה כמה מהר הסירה ניתן להפעיל לפני שהוא מתחיל ללטף את הנסיעה הופך לא נוח. האם הסירה יכולה לשמור על מהירות הקצעה נמוכה, כך שבים גס אתה יכול להאט, אבל גם לעשות זמן הגון?

אני משתמש מדדי המנוע כדי לקבוע את המהירות חסכוני ביותר. מנועים מודרניים עשויים לספק קילומטר לכל גלון readouts. אם לא, הם בדרך כלל לחשב את השימוש דלק גלונים לשעה. מחלק את המהירות שלך על ידי מספר gph לבוא עם קילומטראז '.

יש הרבה מה לזכור במהלך משפט ימי, אז כשאני בערך באמצע הדרך אני אשים את המנועים בצורה נייטרלית ורשום כמה הערות. הרוח יכולה להיות חזקה על המים, אז אני לא ממליץ להשתמש מקליט קול ברגע שאתה עוזב את המזח. בזמן שאתה עדיין נסחף, למדוד את יציבות הסירה. האם זה רך? האם אתה מרגיש בטוח להסתובב על הסיפון?

כדי לאמוד את תגובת ההיגוי, אני סופר את מספר הפניות שנדרש כדי לסובב את הגלגל מנעול לנעול. שלוש או ארבע סיבובים מציינים מערכת היגוי המספקת תגובה מהירה של קסדה ותיקון קורס, שחשוב במצבים של הימנעות מהתנגשות. וקל יותר לתמרן סירה עם היגוי יעיל בחלקים קרובים.

מחשבות אחרונות

אין סירה יכולה לספק את כל הקריטריונים המפורטים כאן – חלק זה די ספציפי. אז אין צורך לנופף לשלום בסירה אם bilge הוא לא לבן בהיר או פתחים חוסר אטמים גומי. נסה לחשוב קדימה ולחזות איך אתה ומשפחתך ישתמשו בסירה. התוצאות הכוללות של הבדיקה שלך ואת המשפט הים אמור לעזור לך לקבוע אם העיצוב של כלי השיט, ציוד וביצועים לענות על הצרכים שלך.

snd_logoxsmכריס לנדרי הוא סופר צוות מגזין. גרסה מוקדמת יותר של מאמר זה במקור הופיע בגיליון אוקטובר 2010.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *